Program zawodów
Zapisy i wpłaty za NOCLEGI  podczas 21 Pucharu Pilska przyjmowane są do godziny 12:00 - dnia 12.02.2021 (piątek) - data zaksięgowania się środków na koncie klubu
Zapisy i wpłaty za udział w zawodach -  21 Pucharze Pilska - przyjmowane są do godziny 23:59 - dnia 17.02.2021 (środa) - data zaksięgowania się środków na koncie klubu - zapisy TYLKO ONLINE.
Wszyscy zawodnicy startujący na "dużej" trasie w parach muszą być członkami Klubu zrzeszonego w Polskim Związku Alpinizmu. Startujący w singlach będą mieli możliwość zapisania się do Klubu na 2 tygodnie.

Wszystkie informacje o zawodach.

19.02.2021 (piątek) 
godz. 17:30 – otwarcie biura zawodów 
godz. 20:00 – odprawa zawodników 

20.02.2021 (sobota) 
godz. 8.45 – zakończenie przyjmowania zgłoszeń 
godz. 9:00 – ewentualna odprawa przedstartowa 
godz. 9:15 – przedstartowa kontrola zawodników 
godz. 9:30 – start zawodników we wszystkich kategoriach 
od godz. 12:00 – posiłek 
godz. 15:30 – wywieszenie wyników  
godz. 15:30 – 15:45 – przyjmowanie protestów  
godz. 16:00 - ogłoszenie oficjalnych wyników, dekoracja zwycięzców i losowanie nagród

Kontakt z organizatorem:
www: kandahar.pl
e-mail: klub@kandahar.pl
Marcin Zwoliński: 602 552 969
Dariusz Kafarowski: 505 453 127
Puchar Pilska to zawody z tradycjami, rozgrywane już od 2001 roku. Kilkakrotnie miały rangę edycji Pucharu Europy Środkowej oraz Mistrzostw Polski. Jest to także najbardziej prestiżowy wyścig w kategorii zespołowej rozgrywany w Polsce. Długa ponad 20 kilometrowa trasa i ponad 2000 przewyższenia, strome podejścia, trudne zjazdy, liny poręczowe to wszystko co czeka zawodników na trasie tych zawodów.

XXI Puchar Pilska
Klasyfikację opracowała firma BGTimeSport (https://bgtimesport.pl/zawody)
Zalecenia dotyczące Covid-19
Zawody odbywają się w reżimie sanitarnym w związku z Covid 19, dlatego szczegółowo na zawodach stosujemy następujące zasady:
 1. Zawody odbywają się na zewnątrz, na otwartej przestrzeni, na wolnym powietrzu, ze względu na charakter sportu w czasie wyścigu między zawodnikami są zachowane duże odstępy.
 2. Zawodnicy na starcie są od siebie oddaleni ok 1,5 metra, na śniegu są wyznaczone linie.
 3. Cała obsługa zawodów oraz zawodnicy do momentu startu oraz po przekroczeniu mety, zobowiązani są mieć na twarzach maseczki zakrywając usta i nos.
 4. Zapisy na zawody odbywają się tylko i wyłącznie przez Internet, by do minimum ograniczyć kontakt zawodników z biurem zawodów.
 5. W biurze zawodów będą zachowane zasady sanitarne.
 6. Przed wejściem do biura będzie dokonywany pomiar temperatury ciała zawodników, oraz przeprowadzana ankieta, czy zawodnik miał kontakt z osobami zakażonymi lub ma objawy koronawirusa, także wszyscy sędziowie i organizatorzy są weryfikowani pod względem aktualnego stanu zdrowia i kontaktu z osobami zarażonymi.
 7. Zawody odbywają się bez udziału publiczności.
 8. Na terenie, gdzie organizowane są zawody (otwartym) będą tablice informujące o obowiązku dystansu, noszeniu maseczek, obowiązku dezynfekcji - przestrzegania tych zasad będzie pilnowała obsługa.
 9. Odprawa przed startem odbędzie się online w dwóch terminach.
 10. Rozgrzewka przed startem powinna być indywidualna, będziemy informować o tym aby się nie grupować, na minutę przed startem sędzia poprosi o zdjęcie maseczek.
 11. Do strefy startu będzie możliwe wejść w minimum dwóch miejscach trzymając lawinowe ABC w rękach.
 12. W czasie dekoracji zwycięzców (odbywającej się na zewnątrz) będą obecni tylko oni i nagradzający, pozostali zawodnicy nie będą w niej uczestniczyli.
 13. Posiłek regeneracyjny będzie wydawany na wynos.
 14. Podczas dekoracji zawodnicy będą zabierać wcześniej przygotowane nagrody ze stołu - nie ma kontaktu z obsługą.
 15. Zawodniczy cały czas będą mieli zapewniony dostęp do środków do dezynfekcji rąk oraz nowych maseczek, na wypadek zużycia używanych lub ich zepsucia.
 16. Zawodnicy korzystają z własnego sprzętu sportowego (narty, kijki, kask itp.)
 17. Kontrola sprzętu będzie ograniczona do kilku osób aby zapobiec gromadzeniu się osób po przekroczeniu mety.
 18. Będziemy stosowali zasadę DDMA+W: D jak dystans, D jak dezynfekcja, M jak maseczka, A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe (do której instalowania zachęcamy zawodników), W jak Wietrzenie.
Klub Skialpinistyczny Kandahar jest rokrocznie organizatorem dwóch edycji zawodów w narciarstwie wysokogórskim: Pucharu Pilska oraz Pucharu Czantorii. Zarówno pierwsze, jak i drugie zaliczane są do Pucharu Polski w Narciarstwie Wysokogórskim oraz do Pucharu Polski Amatorów, powstałego przed kilku laty właśnie z inicjatywy Klubu. Puchar Pilska to zawody z tradycjami, rozgrywane już od 2001 roku. Kilkakrotnie miały rangę edycji Pucharu Europy Środkowej oraz Mistrzostw Polski. Jest to także najbardziej prestiżowy wyścig w kategorii zespołowej rozgrywany w Polsce