Program zawodów
Zawody odbędą się w Dolinie Chochołowskiej.

Termin: 13 marca 2021


Możliwości kontaktu:
www: strzelecki.kw.krakow.pl
Agnieszka Mendys agnieszka.mendys@gmail.com
tel.:(+48)502898072
Dariusz Finster dariusz.finster@gmail.com
tel.:(+48) 662284020
Trzydzieści trzy lata minęły, odkąd pierwsze zawody w skialpinizmie zostały rozegrane w rejonie Doliny Chochołowskiej.
Niezmiennie, głównymi cechami naszych zawodów, jest promowanie partnerstwa i współpracy w górach.

Od tego sezonu zawody będziemy rozgrywać na zmianę w formacie wyścigowym oraz klasycznym(znana formuła Strzeleckiego z osobnym podbiegiem i zjazdem).

W 2021 zatem zespoły będą rywalizować w formacie wyścigowym z czasem liczonym od startu do przekroczenia mety.
XXXIII Memoriał Jana Strzeleckiego
Klasyfikację opracowała firma BGTimeSport (https://bgtimesport.pl/zawody)
Zalecenia dotyczące Covid-19
Zawody odbywają się w reżimie sanitarnym w związku z Covid 19, dlatego szczegółowo na zawodach stosujemy następujące zasady:
 1. Zawody odbywają się na zewnątrz, na otwartej przestrzeni, na wolnym powietrzu, ze względu na charakter sportu w czasie wyścigu między zawodnikami są zachowane duże odstępy.
 2. Zawodnicy na starcie są od siebie oddaleni ok 1,5 metra, na śniegu są wyznaczone linie.
 3. Cała obsługa zawodów oraz zawodnicy w strefie startu i mety, zobowiązani są mieć na twarzach maseczki zakrywając usta i nos.
 4. Zapisy na zawody odbywają się tylko i wyłącznie przez Internet, by do minimum ograniczyć kontakt zawodników z biurem zawodów.
 5. W biurze zawodów będą zachowane zasady sanitarne.
 6. Przed wejściem do biura będzie dokonywany pomiar temperatury ciała zawodników, oraz przeprowadzana ankieta, czy zawodnik miał kontakt z osobami zakażonymi lub ma objawy koronawirusa, także wszyscy sędziowie i organizatorzy są weryfikowani pod względem aktualnego stanu zdrowia i kontaktu z osobami zarażonymi.
 7. Zawody odbywają się bez udziału publiczności.
 8. Na terenie, gdzie organizowane są zawody (otwartym) będą tablice informujące o obowiązku dystansu, noszeniu maseczek, obowiązku dezynfekcji - przestrzegania tych zasad będzie pilnowała obsługa.
 9. Odprawa przed startem odbędzie się online i będzie zamieszczona na stronie internetowej zawodów.
 10. Do strefy startu będzie możliwe wejść w minimum dwóch miejscach trzymając lawinowe ABC w rękach, sędzia będzie prosił o założenie maseczki.
 11. Rozgrzewka przed startem powinna być indywidualna, będziemy informować o tym aby się nie grupować, na minutę przed startem sędzia poprosi o zdjęcie maseczek.
 12. W czasie dekoracji zwycięzców (odbywającej się na zewnątrz) będą obecni tylko oni i nagradzający, pozostali zawodnicy nie będą w niej uczestniczyli.
 13. Posiłek regeneracyjny będzie wydawany na wynos.
 14. Podczas dekoracji zawodnicy będą zabierać wcześniej przygotowane nagrody ze stołu - nie ma kontaktu z obsługą.
 15. Zawodniczy cały czas będą mieli zapewniony dostęp do środków do dezynfekcji rąk oraz nowych maseczek, na wypadek zużycia używanych lub ich zepsucia.
 16. Zawodnicy korzystają z własnego sprzętu sportowego (narty, kijki, kask itp.)
 17. Kontrola sprzętu będzie ograniczona do kilku osób aby zapobiec gromadzeniu się osób po przekroczeniu mety.
 18. Będziemy stosowali zasadę DDMA+W: D jak dystans, D jak dezynfekcja, M jak maseczka, A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe (do której instalowania zachęcamy zawodników), W jak Wietrzenie.
Klub Wysokogórski Kraków. Organizacja non-profit, której celem jest wspieranie działalności w górach wysokich, w tym popularyzacja wspinaczki wysokogórskiej, narciarstwa wysokogórskiego i taternictwa jaskiniowego.
Szkolimy, organizujemy zawody, imprezy integrujące środowisko.